הפנטהאוזים שלנו - קבוצת יושפה

לגור בפנטהאוז פירושו לחיות באי של שקט בתוך מציאות אורבאנית. הנוף הנשקף ממנו, המרחב, הפרטיות, והקסם המיוחד שיוצר הקונטרסט בין חלל פנים שלו ורגוע, לבין הסצנה הדינאמית של החוץ יוצרים חלל מיוחד שאין דומה לו.

לגור על גג העולם

דירת גג, היא אמנם חלק ממגדל מגורים, אך האופק הפתוח והמרחבים הם הקנבס שעליו יוצר האדריכל את תמונת החיים בבית. עבור הרוכשים זה יותר מבית. לגור בתוך פנטזיה אדריכלית, קירות מגוננים, מפתחים גדולים שחושפים את הנוף והשמים, ותכנון מרחב הפנים בחלוקה מותאמת אישית.

אדריכלית הפנים אסתי אחימאיר, הדוגלת בגישה ירוקה ומכבדת רהיטים וחפצים שהולכים עם הדיירים לאורך חייהם, הכניסה לדירת הפנטהאוז צבעוניות פסטלית וקיר טפט פרחוני שמקפיץ את האוירה בחלל. במסגרת עיצוב הפנים שביצעה, היא הציעה לבעלי הבית לאחד שני חדרים כדי לייצר חדר שינה מרווח, והצעתה התקבלה בחיוב. "העבודה מול מחלקת שינויי הדיירים של קבוצת יושפה הייתה טובה וזורמת" היא מספרת "בשני מקרים היה צורך בהתערבות שלהם, ואני חייבת לתת להם קרדיט על טיפול מהיר ויעיל".

אדריכלות פנים: אסתי אחימאיר

לדברי אורית מילבאואר, האדריכלית שתכננה את הבניין "הערך המשמעותי ביותר שמיוחס לדירות הפנטהאוז הוא שילוב המרפסות והחיבור לחוץ ולנוףשמקורו בתב"עות עצמן שמכתיבות נסיגות בקומה העליונה. למאפיינים מבניים אלה מתווספים מרכיבים המשלימים את חוויית היוקרה המפנקת, דוגמת מפרטים עשירים במיוחד בכל הנוגע לשימושי חומרים משובחים, לאבזור יוקרתי, ולשילוב מערכות מתקדמות, כמו בית חכם"

"כל הדירות שלנו הן תוצרים איכותיים של תפיסת תכנון מוקפדת ששמה את האדם ורווחתו במרכז, אבל בדומה לכל שוק צרכני אחר המסווג קווי מוצרים בהתאם למענה המשופרמורחב שהם מעניקים למשתמשים, המאפיינים הייחודיים של דירות הפנטהאוז מגדיר אותן כמוצרי פרימיום". אומרים בקבוצת יושפה על הדירות שתכנונן בהחלט מכתיר אותן כראויות להגדרה זו "יחד עם האדריכלים המתכננים אנחנו מאפיינים את הדירות בדקדקנות רבה עוד הרבה לפני שלב המכרז, ונכנסים לעומק של כל פרט ופרט כדי לוודא ולהבטיח את קיומה של איכות 'HIGH END' ראויה. מטבע הדברים עלותן של דירות הפנטהאוז גבוהה יותר, ולדידנו המענה שהן אמורות לספק לרוכשים אותן צריך להיות מיטבי ללא שום פשרות".  

אדריכלות: אורית מילבאואר

חיי העיר עמוסים, ומעמיסים עלינו שפע של אינפורמציה. יכולת הסינון שלנו מוגבלת ואנו מצויים בטווח שבין פנים לחוץ, בין הרצון לעשות לבין הרצון לעצור את שטף הגירויים האינסופי. כשנמצאים בגובה בדירת פנטהאוז, הנוף והמרחב שמשתרע סביב מעניקים שלווה מרגיעה. 

אדריכלות: אורית מילבאואר

פנטהאוז מוזיר. אדריכלים: מילבאואר אדריכלים

Apt.#21 - Balcony

Apt.#21

Apt.#9

החיבור עם החוץ, שטחה הגדול של הדירה, הפרטיות והיעדר מגבלות של "קומה מעל", מאפשרים לאדריכלים המתכננים דירות פנטהאוז להביע את עצמם ולבטא יתר יצירתיות בניצול החלל ובשילוב אלמנטים מיוחדים שבדירות סטנדרטיות לא מתאפשר, דוגמת תקרות גבוהות שלעולם עושות את שלהן ביצירת מראה מרשים, דלתות רחבות/ גבוהות מהמקובל, או מפתחים גדולים במיוחד המחדירים את מלוא תמונת הנוף פנימה. המרפסות בדירה הן המשך ישיר של חלל הפנים, וככאלה מהוות חלק משמעותי מחוויית המגורים.

אדריכל: אדר סקר

Apt.#19

Penthouse

אדריכל אדר סקר: "דירת הפנטהאוז היא כמו וילה, מספקת שילוב אולטימטיבי בין מיקום מרכזי בגובה לבין תחושת מגורים בבית פרטי צמוד קרקע. חיבור מושלם בין הפרטיות שבדירה  לבין האינטנסיביות של העיר. בתכנון שלי אני שואף לייצר חוויה שמקורה במפגש בין בניין עכשווי לסביבה ישנה, בין ישן לחדש. יש כאן כבוד לעבר לצד התייחסות לנוף העכשווי. החלל שבו אנו יושבים לא חייב להיות גדול, חשוב מה אנחנו רואים, ובמקרה הזה העין חווה אינסוף."

שטחן הגדול של המרפסות מעניק כר פורה לניצול יצירתי, כיד הדמיון הטובה. כך אפשר לחלק אותן לאזורי שהייה שוניםפינת ישיבה, פינת אוכל, אזור "זולה", אזור מטבח מאובזר למשעי, וכן לטפח גינת נוי או ירק, עצי פרי, או כל חלום ירוק אחר. התוצאה שמתקבלת מדמה תחושה של מגורים בבית פרטי צמוד קרקע רק בגובה, עם בונוס של נוף העוטף את מרחב החוץ. 

סמאטס 20 דירה 29. אדריכל: אדר סקר

האפשרויות הן רבות ודוגמאות לתכנון יצירתי לא חסרות. כך לדוגמה, בדירת הפנטהאוז שתכנן האדריכל יואב תשובה בבניין שעבר פינויבינוי ברחוב החשמונאים, הוא תחם את שטח מרפסת השמש בויטרינות. "הסגירה מאפשרת לעשות בה שימוש בכל חודשי השנה, כששקיפות הזיגוג מבטיחה שהחשיפה לנוף לא תיפגע. בעונת החורף נוצר כך חלל המשכי וייחודי לחלל הפנים, ובעונת הקיץ פתיחת הויטרינות 'משיבה' לשטח את הווייתו כמרפסת כמו מרפסת" מסביר תשובה, שבקומת הגג של הדירה מיקם בריכה "ככלל, תפיסת התכנון שלי חותרת לייצר בחללי הדירות אזורים בעלי אופי שמותירים 'חותם אחר' בנראות ובתחושה, וכשהשטח גדול יותר ומשלב פנים וחוץ הוא מאפשר יתר גמישות לתת לכך ביטוי".  

מגזין